👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود بلوغ و بحران بیولوژیكی عاطفی

ارتباط با ما

... دانلود ...

در جریان رشد انسان دوران حساسی وجود دارد كه در شكل گیری شخصیت و زندگی فرد نقش مهمی ایفا می نماید سالهای آغازین كودكی و دوره نوجوانی از این مراحل سرنوشت ساز می‌باشد.

شناخت دنیای پر رمز و راز نوجوانی كه دوران تحول سریع جسمانی، تحول در رفتار و شخصیت، دوران بازسازی تجربه ها، نظام ارزش ها و بالاخره دوران پی بردن به هویت خویشتن است، از اهمیت والایی برخوردار است نوجوانی دوره ای است از تغییرات زیستی، روانی و اجتماعی. هر نوجوان عضوی از یك خانواده و جامعه است كه آنها نیز در حال تغییرند. در پی تغییرات اجتماعی و اقتصادی در قرن كنونی، زندگی خانوادگی امروزی با قرن گذشته تفاوت بسیاری یافته است. كامپ نر نشان داد كه روابط خانوادگی مطمئن در نوجوانی، تحول «هویت من» را بهبود می بخشد. همچنین بحرانهای دوره نوجوانی قابل پیش بینی و پیشگری است. لازمه آن آشنایی كافی با ویژگیهای رشد در دوره نوجوانی است والدین ممكن است اطلاعات لازم را در مورد آنچه قابل توجه است و آنچه قابل توجه نیست و چگونه می توان با تهدیدهای ناشی از بلوغ مقابله كرد، در اختیار نوجوان قرار دهند. حفظ ارتباط مثبت بین والدین و نوجوان، می تواند یادگیری نوجوان را، در مورد آنچه به شایستگی های اجتماعی او مربوط می‌شود، تسهیل كند، زیرا روابط متقابل با خانواده، نوجوان را در جهت اجتماعی شدن سوق می‌دهد.

فهرست

1-مقدمه.............................. 2

2-بلوغ............................... 5

3-انواع بلوغ......................... 5

4-سن بلوغ............................ 7

5-نشانه های بلوغ..................... 9

6-بلوغ و بحران بیولوژیكی.............. 11

7-بلوغ و بحران عاطفه.................. 15

8-منابع.............................. 26

39 صفحه فایل Word

👇محصولات تصادفی👇

دانلود چگونه مشکل چاقی را با انجام فعالیت های ورزشی و تغذیه مناسب برطرف نمایم پاورپوینت شهر هوشمند گزارش کاراموزی نمایندگی ایران خودرو مقاله بررسی جامع نان کتاب 20 نباید راه اندازی کسب و کار اینترنتی